SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Fiskbestick 4605535
*
nr 460 5535
Fiskbestick
pläter/ben 12 del i schatull
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 april 2007
kl 17:51:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/4 12:34:23
1
Vinnande bud
2/4 13:21:55
2
350 kr
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ben 12 del i schatull fiskbestick nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Fiskbestick
nr 460 5535
Fiskbestick
pläter/ben 12 del i schatull
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 april 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/4 12:34:23 | 1 | Vinnande bud |
2/4 13:21:55 | 2 | 350 kr |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ben 12 del i schatull fiskbestick nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41